Yerel Savunuculuk Okulu 4. Dönem Öğrencilerini Arıyor

Yerel Savunuculuk Okulu 4. Dönem Öğrencilerini Arıyor

Yerel İzleme, Araştırma ve Uygulamalar Derneği (YERELİZ) ve Bahçeşehir Üniversitesi Göç ve Kent Çalışmaları Merkezi (BAUMUS) iş birliğinde gerçekleşen Yerel Savunuculuk Okulu dördüncü dönemi için öğrencilerini arıyor!

6-7 Kasım’da gerçekleşecek olan sertifikalı program, 2 tam gün boyunca 10:00-19:00 saatleri arasında Tasarım Atölyesi Kadıköy’de gerçekleşecektir.

Bu eğitim programı ile katılımcıların savunuculuk süreçlerinde yerel yönetimleri ve ilgili birimlerini aktif birer mekanizma olarak kullanma becerilerinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca yerel düzeyde dinamizm yaratmak için yerel yönetimlerin etkili aktörler haline getirilmesinde sivil toplum kuruluşları ve kentlilerin elindeki olanaklar hakkında farkındalığının güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Programa, 24 Ekim – saat 18:00’e kadar linkteki formu doldurarak başvurabilirsiniz.

Başvuru formu: https://forms.gle/9mYcYuHyaKW2MtxL6

  • Maksimum 40 katılımcı kabul edilecek olan programa katılım ücretsizdir. Bu yıl İstanbul dışından da katılımcı alınacak programda konaklama ve ulaşım masrafları karşılanacaktır. Programa tam katılım gereklidir.
  • Programa katılmak isteyen sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yerel düzeyde savunuculuk çalışmaları yürütüyor ya da yürütmeyi planlıyor olmaları başvuru değerlendirmesinde öncelik sebebidir.