Kent Ekonomisi ve Ekonomik Kriz Paneli Başvuru Formu

Kent Ekonomisi ve Ekonomik Kriz Paneli Başvuru Formu

Birleşmiş Milletler’e göre 2050 yılında, her 100 kişinin 68’i i kentlerde yaşıyor olacak. Kentler, mega kentler, metropoller, küresel üretimin tartışmasız merkezleri olacak: ve tabi, krizlerin de. Peki kentler ve yerel yönetimler bu gerçekliğe hazır mı? Türkiye’deki yerel yönetimler, sürdürülebilir üretim ve kriz yönetimi konularında ne durumda?

Prof. Dr. Nurhan Yentürk, Prof. Dr. Haluk Levent ve Yrd. Doç. Dr. Tansel Erbil eşiliğinde, Meliha Okur moderasyonunda ekonomik krizin kentlere etkisi, yerel yönetimlerin kentsel kalkınmadaki rolü ve kriz dönemlerinde sürdürülebilir kentsel kalkınma için çözüm arayışlarının tartışılacağı panelimiz bu sorulara cevap arayacak.

Panel 19 Haziran Çarşamba günü 14:00-16:00 saatleri arasında Tmmob Mimarlar Odası Karaköy Şubesi’nde yapılacaktır.

Kontenjan sınırlı sayıdadır.

Kayıt için: https://forms.gle/NpNAwzFtC35gwxM9A

Profesör Doktor Nurhan Yentürk, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Türkiye ekonomisi, ekonomik politikalar, kamu harcamaları ve sosyal sorumluluk konularında dersler vermektedir. Türkiye ekonomi politikaları, finansal krizler, yarıtım politikaları ve teknolojik gelişmeler konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Profesör Doktor Haluk Levent, Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi’nde Rektör Yardımcılığı yapmaktadır. Finans kuruluşları, kentsel kalkınma, göç ekonomisi ve konut sektörü konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yardımcı Doçent Dokor Tansel Erbil, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde öğretim üyesidir. Kent ekonomisi, bölge planlama, ekonomik coğrafya, planlamada niceliksel yaklaşımlar ve planlama kuramları konularında çalışmalarını sürdürmektedir

Meliha Okur, CNN Türk’ün kurucu kadrosunda yer alan gazeteci, Para Dergisi ve Milliyet gazetesinde ekonomi yazarlığı yapmış, Sabah, Akşam, ATV, NTV, Habertürk, Yaban TV ve Fox Tv kanallarında çalışmıştır. Şu anda TGRT Haber’de kendi ekonomi programını yapmaktadır.