Yaz Dönemi Boyunca Yereliz'e Gönül Verecekleri Arıyoruz!

Yaz Dönemi Boyunca Yereliz’e Gönül Verecekleri Arıyoruz!

Yerel İzleme Araştırma ve Uygulamalar Derneği olarak etkinlik organizasyonu, idari işlerin takibi, iletişim listelerinin güncellenmesi, içerik geliştirme, proje yönetimi ve yazımı vb. alanlarda bize destek olabilecek uzun vadede yerel yönetim alanında çalışmaya niyetli gönüllüler arayışındayız. Gönüllülük süreci gönüllünün evden de yapabileceği işler ile etkinlik ve toplantılara somut katılımı şeklinde planlanacaktır. Gönüllülerin eğitimlere ve toplantılara katılımı ve yerel yönetim alanında uzmanlaşması için gerekli süreçler desteklenecektir.

Kimler başvurabilir?
Kent ve yerel yönetimler alanına ilgili, kendini bu alanda geliştirmek isteyen, haftada ortalama 15 saatini YERELİZ’e ayırabilecek, İstanbul’da ikamet eden herkes başvurabilir. Şehir ve Bölge Planlama bölümü ve Yerel Yönetimler bölümü öğrencilerinin başvurması özellikle teşvik edilmektedir. Yerel yönetim alanında temel bilgi sahibi olunması tercih sebebidir.

Süreç:
Başvurular için son tarih 10 Haziran 2019’dur.
Seçilen adayların 22 Haziran Cumartesi yapılacak tüm günlük bilgilendirme eğitimine katılması beklenmektedir.
22 Haziran günü eğitime katılamayacak adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

Başvuru için tıklayınız: https://forms.gle/RYCVsfpfp378jy9x6

Yereliz Kimdir?
Yerel İzleme, Araştırma ve Uygulamalar Derneği (YERELİZ), sivil toplum örgütlerinin, üniversitelerin ve özel sektör kurumlarının yerel yönetimle sosyal politika odaklı ve sosyal fayda amaçlı iş birlikleri geliştirmesine duyulan ihtiyacı fark ederek yerel yönetim, akademi ve sivil toplum alanında uzun yıllara dayanan deneyimlerini YERELİZ çatısı altında toplamak isteyen bir grup hak savunucusu tarafından kurulmuştur. Sivil topluma ve kent sakinlerine yönelik yerel savunuculuk eğitimleri, yerel yönetim çalışanlarına yönelik kapasite geliştirme eğitimleri düzenlemesinin yani sıra Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Türkiye’de yerelleştirilmesi konusunda çalışmalar yürütmektedir.