Dünyayı Kurtarmaya Hazır Belediye Başkanları Arıyoruz

Dünyayı Kurtarmaya Hazır Belediye Başkanları Arıyoruz

Sayın Belediye Başkanı Adayı,

Kentler ve yerel yönetimler, sürdürülebilir kalkınmanın en önemli zemini haline geliyor!

Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” Türkiye’nin de  içinde olduğu 193 imzacı ülkeye yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için sorumluluklar yüklüyor.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, yaşamı hem bizler hem de gelecek nesiller için sürdürülebilir biçimde iyileştirmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda, tüm ülkelerin kendi önceliklerine ve dünyanın karşı karşıya olduğu ortak sorunlara karşı işbirliği içinde hareket etmesi için bir yol haritası da sunuyor.

Yerel yönetimleri güçlendirmek ve işbirliği imkânlarını çoğaltmak amacıyla kurumuş olan “Yerel İzleme Araştırma ve Uygulamalar Derneği” olarak yerel yönetimlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde rolünü önemsiyor ve sizi Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin yerelleştirilmesi üzerine olan Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Protokolü’nü imzalamaya çağırıyoruz!
Siz de adaylarınıza metni imzalatmak ve takipçisi olmak istiyorsanız, [email protected] adresine e-posta yollayarak veya 05432049412 numarasını arayarak iletişime geçebilirsiniz.